top of page

Informacje dla nowych rodziców na nowy rok szkolny 2024/25. Podsumowanie zebrania.

 

Organizacja opieki i nauki

 1. Rok szkolny rozpoczyna się 1 września i trwa do 31 sierpnia roku kolejnego Umowy zawierane są na ten okres.

 2. Głównym dokumentem regulującym funkcjonowanie Przedszkola jest statut. Statut przedszkola dostępny jest na naszej stronie internetowej i zawarte są tam wszelkie szczegóły dotyczące funkcjonowania przedszkola.

 3. Przedszkole jest czynne w godzinach 6:30-17:00 i w tym czasie rodzice mogą korzystać z opieki nad dziećmi. Wskazane jest, aby dzieci do godziny 8:45 maksymalnie 9:00 były do przedszkola przyprowadzone.

 4. Struktura organizacyjna: dyrektorzy, wicedyrektorzy, kierownicy, nauczyciele, pomoce.

 5. Rodzice powinni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego dostarczyć zaświadczenie o aktualnym badaniu kału dziecka oraz  lekarskie o tym, że może chodzić do przedszkola (jednak nie jest to obowiązkowe i stanowi jedynie działania zwiększające profilaktykę zdrowotną i bezpieczeństwo funkcjonowania dzieci w grupie).

 6. Zaraz na początku roku szkolnego zostaną przeprowadzone zebrania z rodzicami. Będziemy informować o terminach. Na tych zebraniach będziemy wyjaśniać wszelkie tematy związane z organizacją roku szkolnego oraz wybierać przedstawicieli do Rady Rodziców.

 7. Wszystkie przedszkola pracują  elementami pedagogiki M. Montessori. Placówka P5 jest w całości dostosowana do realizacji pracy tą metodą.

 8. Edukolandia - szczegółowe omówienie i wyjaśnienie projektów w folderze Większość projektów realizowanych jest w oparciu o codzienne zajęcia z podstawy programowej. Zajęcia kulinarne, laboratorium przedszkolaka, Młode Wilki, Sportlandia, Badminton, robotyka i kodowanie, Artlandia, rok przedszkolaka, Palcem po mapie, Ekorok, zajęcia teatralne, taneczne, senspolastyka. Oczywiście karate i rytmika. Planujemy też kilka razy w roku wycieczki i zajęcia w terenie.

 9. Zwiększenie ilości i czasu zajęć z angielskiego – niemal codzienny angielski. Mamy 4 nauczycieli.  

 10. Urodziny w przedszkolu – organizujemy zawsze i dla każdego dziecka tak samo; dzieci mogą przynieść poczęstunek dla grupy – cukierki pakowane każdy oddzielnie, z kolei przedszkole przygotowuje: mu koronę i laurkę, organizujemy poczęstunek (galaretka z owocami ) i dajemy czekoladę do domu. Jeśli urodziny wypadają w sobotę lub niedzielę, warto porozumieć się z wychowawcą przez LiveKid czy w przedszkolu świętowane one będą w poniedziałek czy w piątek.

 11. Szczoteczki, kubeczki i pastę do mycia zębów – przynosimy, bo w przedszkolu będziemy myć zęby. Muszą być podpisane i mieć nakładki.

 12. Spanie dzieci młodszych – chęć należy zgłosić nauczycielom w placówkach. Dzieci powinny przynieść poduszkę i kocyk w worku materiałowym i podpisanym.

 13. Każde dziecko powinno być wyposażone w komplet ubrań na zmianę.

 14. Diety dzieci będą realizowane po przeanalizowaniu tematu, ustaleniu szczegółów z rodzicami. Diety to nie są preferencje żywieniowe – np. że, ktoś nie lubi pieczywa żytniego lub owsianki. Dieta powinna być potwierdzona przez lekarza. Jest dodatkowo płatna.

 15. Odbieranie tylko przez wskazane w karcie osoby przez rodziców i na ich odpowiedzialność. Do 17:00 prosimy, żeby się nie spóźniać, po wyżej wymienionej godzinie naliczane są opłaty dodatkowe.

 16. Dyżury w dni szczególne (długie weekendy i święta): w takich sytuacjach otwieramy placówki dyżurne i robimy zapisy dla osób, które potrzebują opieki w tych dniach.

 17. Z założenia nadchodzącym roku szkolnym będziemy pracować w systemie dostępności przez całe 2 miesiące poza ostatnim tygodniem sierpnia jednak tak jak w tym roku niektóre z placówek będą okresowo zamykane i w tym czasie dzieci będą miały możliwość uczęszczania do innych naszych oddziałów.

 18. Zgłaszanie bez zwłoki i obaw wszelkich problemów jest konieczne do rozwiązywania ewentualnych problemów. Między innymi można w LiveKid napisać wiadomość do wychowawcy – wychowawcy odpisują na wiadomości przeważnie w godzinach pracy.

 19. Livekid zasady i działanie systemu oraz opłaty.

 20. Opieka logopedyczna, pedagogiczna, psychologiczna w przedszkolu – specjaliści są dostępni na każdym oddziale wg potrzeb i wskazań z opinii i orzeczeń. Mamy rehabilitantów/fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów specjalnych i terapeutów, terapeutów SI oraz pedagogów specjalnych.

 21. Zabawki przynoszenie do przedszkola przez dzieci – ustalamy, że tylko we wskazane dni przez wychowawcę grupy, że są to rzeczy duże, takie które dziecko pilnuje sobie samo rzeczy wg zasad określonych w grupie (nauczyciele pilnują głównie dzieci i nie zawsze jest czas na szukanie tu i teraz zagubionych zabawek).

 22. Strona internetowa – również komunikator, zachęcamy do regularnego sprawdzania (tu wszystkie ważne telefony, nr kont itp.) oraz korzystania z aplikacji oraz z profili promujących nasze placówki.

 23. Profile Facebook’owe przedszkoli – zdjęcia oraz informacje o tym co się działo. Główny profil FB @PrzedszkoleSportArt - konkursy, sukcesy, zdjęcia, informacje. Prosimy o polubienie i „lajkowanie”.

 24. Ważne telefony i maile (nr przedszkoli – każde ma swój – znajdują się na stronie internetowej placówek). Mail w sprawie opłat i Livekid , dyrektor dyrekcja@przedszkolesportart.pl , biuro  biuro@przedszkolesportart.pl

 25. W razie wątpliwości co do organizacji opieki i nauki zachęcamy do bezpośredniego kontaktowania się bezpośredniego Panią Dyrektor Iwoną Porembską 507639279.

 26. W miesiącu wrześniu każda grupa będzie miała zebranie we własnym przedszkolu z własnym wychowawcą gdzie będzie można dopytać o wszystkie szczegóły zebrania zaczynają się już w tym tygodniu.

Oferta i finanse

 1. Prosimy o terminowe dokonywania opłat.

 2. Zgłaszanie nieobecności w Livekid do godziny 7:30. Po tej godzinie nalicza się opłata za żywienie nawet jeśli dziecko jest nieobecne.

 3. Wyprawka plastyczno-higieniczna 2 raty (1 rata płatna do końca września, 2 do końca lutego)

 4. Fundusz Rady Rodziców. Opłata obowiązkowa.

 5. Ubezpieczenie istnieje możliwość ubezpieczenia dziecka – kwoty i regulaminy podamy do końca września.

 6. Zajęcia poza czesnym – dodatkowo płatne. Basen – damy znać po ustaleniu szczegółów.

 7. Hokej – zajęcia na lodowisku dla dzieci. Zapisy w placówkach. Dzieci muszą być w miarę samodzielne i nie bać się jeździć na łyżwach. Akceptacji kandydatów dokonuje trener. Rodzice będą zapisanych będą proszeni o udział w zajęciach (do tej pory hokej był w środy i piątki o 12:00 i rodzice czekali na lodowisku na grupy, aby pomóc w ubieraniu oraz potem rozbieraniu dzieci).

 8. W razie wątpliwości dotyczących oferty i finansów zachęcamy do bezpośredniego kontaktowania się z dyrektorem Iwoną Porembską na nr 507639279

Dni otwarte i adaptacje

 1. W pierwszym tygodniu lipca na wszystkich placówkach odbędą się dni otwarte (zajęcia dla dzieci wraz z rodzicami połączone z oglądaniem placówek). Następnie w miesiącach lipiec i sierpień będzie możliwość przyjścia do przedszkola na zajęcia adaptacyjne, na które będziecie się Państwo umawiać już z kierownikami lub wychowawcami na konkretne dni (będzie ich kilka na przestrzeni lipca i sierpnia a orientacyjne godziny to 9:00 -12:00 w wybrane dni).

 

Z poważaniem Dyrekcja i Zespół Przedszkola „SportArt”

bottom of page