top of page

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Standardy ochrony małoletnich to zestaw zasad i procedur, które mają chronić dzieci i młodzież w placówkach oświatowych przed wszelkimi sytuacjami, w których mogliby zostać skrzywdzeni.W konstruowaniu „Standardów ochrony małoletnich” przyjęto następujące założenia:

w Przedszkolu SportArt nie są zatrudniane osoby mogące zagrażać bezpieczeństwu małoletnich

•wszyscy pracownicy potrafią zdiagnozować symptomy krzywdzenia małoletniego oraz podejmować interwencje w przypadku podejrzenia, że małoletni jest ofiarą przemocy w szkole lub przemocy domowej

•podejmowane w Przedszkolu postępowania nie mogą naruszać praw dziecka, praw człowieka

 •dzieci dowiadują się, jak unikać zagrożeń w kontaktach z dorosłymi i rówieśnikami

•dzieci wiedzą, do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach dla nich trudnych i czynią to mając świadomość skuteczności podejmowanych działań

•rodzice poszerzają wiedzę i umiejętności o metodach wychowania dziecka bez stosowania przemocy oraz potrafią je uczyć zasad bezpieczeństwa.

Drodzy Rodzice 
Opłat przedszkolnych dokonujemy na poniższy rachunek:

Komunikaty
2023/2024

Dane do przelewu:

odbiorca:                      IQ EDU NON PROFIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

bank:                           ING o nr:  38 1050 1399 1000 0090 8186 3020

tytułem:                        opłata za świadczenia przedszkola/imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc …….…

Jeśli będę Państwo mieli pytania odnośnie płatności prosimy o kontakt z biurem pod numer +48 32 749 73 33

Informacje dla rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

 

Organizacja opieki i nauki

 1. Rok szkolny rozpoczyna się 1.09.2023 i trwa do 31.08.2024. Umowy zawierane są na ten okres.

 2. Statut przedszkola dostępny jest na naszej stronie internetowej i zawarte są tam wszelkie szczegóły dotyczące funkcjonowania przedszkola.

 3. Przedszkole jest czynne w godzinach 6:30-17:00 i w tym czasie rodzice mogą korzystać z opieki nad dziećmi. Wskazane jest, aby dzieci do godziny 8:45 maksymalnie 9:00 były do przedszkola przyprowadzone.

 4. Struktura organizacyjna: dyrektorzy, wicedyrektorzy, kierownicy, nauczyciele, pomoce.

 5. Rodzice powinni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego dostarczyć zaświadczenie o aktualnym badaniu kału dziecka oraz  lekarskie o tym, że może chodzić do przedszkola.

 6. Zaraz na początku roku szkolnego zostaną przeprowadzone zebrania z rodzicami. Będziemy informować o terminach. Na tych zebraniach będziemy wyjaśniać wszelkie tematy związane z organizacją roku szkolnego oraz wybierać przedstawicieli do Rady Rodziców.

 7. Wszystkie przedszkola pracują  elementami pedagogiki M. Montessori. Placówka P5 jest w całości dostosowana do realizacji pracy tą metodą.

 8. Zwiększenie ilości i czasu zajęć z angielskiego – niemal codzienny angielski. Mamy 4 nauczycieli.

 9. Roczne przygotowanie przedszkolne. Zaświadczenie i rejonizacja.

 10. Dzieci, które zaczynają przedszkole będą miały Pasowanie na przedszkolaka dopiero po kilku tygodniach uczęszczania – na początku listopada.

 11. Spacery – w dni, gdy nie ma deszczu, silnego wiatru i ani złej jakości powietrza dzieci wychodziły na dwór o każdej porze roku. Trzeba zadbać, aby dzieci w szatni miały ubrania i obuwie pozwalające komfortowo wyjść na zewnątrz.

 12. Katecheza - należy jak najszybciej zdeklarować dzieci – wnioski pobieramy w placówce i składamy najpóźniej do 11.09.2023. Katecheza nie będzie organizowana dla wszystkich, lecz zgonie z ilością wniosków rodziców.

 13. Urodziny w przedszkolu – organizujemy zawsze i dla każdego dziecka tak samo. Dzieci mogą przynieść poczęstunek dla grupy – cukierki powinny być zapakowane każdy oddzielnie, z kolei przedszkole przygotowuje: koronę i laurkę, organizujemy poczęstunek (galaretka z owocami ) i dajemy czekoladę do domu. Jeśli urodziny wypadają w sobotę lub niedzielę, warto porozumieć się z wychowawcą przez LiveKid i ustalić w który dzień będą świętowane urodzinki.

 14. Spanie dzieci młodszych – chęć należy zgłosić nauczycielom w placówkach. Dzieci powinny przynieść poduszkę i kocyk w podpisanym worku materiałowym.

 15. Każde dziecko powinno być wyposażone w komplet ubrań na zmianę. Maluszki powinny przynieść do przedszkola kilka kompletów ubrań.

 16. Diety dzieci będą realizowane po przeanalizowaniu tematu, ustaleniu szczegółów z rodzicami. Diety to nie są preferencje żywieniowe -dieta powinna być potwierdzona przez lekarza, stosowanym zaświadczeniem. Cena diety różni się od normalnych posiłków.

 17. Odbieranie -  Dzieci mogą być odbierane tylko przez osoby wskazane w upoważnieniach. Osoba obierająca dziecko powinna mieć ze sobą dowód osobisty w celu weryfikacji. Przedszkola czynne są do 17.00 – prosimy o punktualność. Po 17.00 – zostają naliczane dodatkowe opłaty za pobyt.

 18. Dyżury w dni szczególne: np. 27,28,29.12.2023r., 2.05.2024 oraz inne dni, przed lub po święcie w tygodniu. Przedszkole organizuje dyżur na wybranej przez Dyrekcje placówce, dla dzieci, które w danym dniu zdeklarują obecność.

 19. Z założenia nadchodzącym roku szkolnym będziemy pracować w systemie dostępności przez całe 2 miesiące poza ostatnim tygodniem sierpnia jednak tak jak w tym roku niektóre z placówek będą okresowo zamykane i w tym czasie dzieci będą miały możliwość uczęszczania do innych naszych oddziałów.

 20. Zgłaszanie bez zwłoki i obaw wszelkich problemów jest konieczne do rozwiązywania ewentualnych problemów. Między innymi można w LiveKid napisać wiadomość do wychowawcy – wychowawcy odpisują na wiadomości w godzinach pracy.

 21. Opieka logopedyczna, pedagogiczna, psychologiczna w przedszkolu – specjaliści są dostępni na każdym oddziale wg potrzeb i wskazań z opinii i orzeczeń. Mamy rehabilitantów/fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów specjalnych i terapeutów, terapeutów SI oraz pedagogów specjalnych.

 22. Przynoszenie zabawek do przedszkola – każda placówka ma swój wybrany dzień, w którym dzieci mogą przynieść zabawkę z domu. Nie mogą być to zabawki bardzo małe ani bardzo duże, grające. Nie ponosimy odpowiedzialności za zgubione zabawki.

 23. Strona internetowa - komunikator, zachęcamy do regularnego sprawdzania (tu wszystkie ważne telefony, nr kont itp.) oraz korzystania z aplikacji oraz ze stron promujących nasze przedszkole.

 24. Profile Facebook’owe przedszkoli – zdjęcia oraz informacje o tym co się działo. Główny profil FB @PrzedszkoleSportArt - konkursy, sukcesy, zdjęcia, informacje. Prosimy o polubienie i „lajkowanie”.

 25. Cała społeczność rodziców utrzymuje ze sobą kontakt w grupie Facebook "Rodzice SportArt". Przy dołączaniu ważne jest, aby odpowiedzieć na weryfikujące pytania.

 26. Ważne telefony i maile (nr przedszkoli – każde ma swój – znajdują się na stronie internetowej placówek). Mail w sprawie opłat i Livekid , dyrektor dyrekcja@przedszkolesportart.pl , biuro  biuro@przedszkolesportart.pl

 27. W razie wątpliwości co do organizacji opieki i nauki zachęcamy do bezpośredniego kontaktowania się bezpośredniego Panią Dyrektor Iwoną Porembską 507639279.

 28. We wrześniu każda grupa będzie miała zebranie we własnym przedszkolu z wychowawcą, gdzie będzie można dopytać o wszystkie szczegóły.

Oferta i finanse

 1. Prosimy o terminowe dokonywania opłat.

 2. Zgłaszanie nieobecności w Livekid do godziny 7:30. Po tej godzinie nalicza się opłata za żywienie nawet jeśli dziecko jest nieobecne.

 3. Podręczniki - dzieci starsze (roczne przygotowanie przedszkolne) – będzie informacja na temat kosztów. Rodzice kupują wg zebranych deklaracji. Zakup przez przedstawiciela, przedszkole nie partycypuje w zakupie. Koordynator – nauczyciele oraz wicedyrektor Patrycja Oprzondek.

 4. Wyprawka plastyczno-higieniczna 2 raty (1 rata płatna do końca września, 2 do końca lutego)

 5. Edukolandia - szczegółowe omówienie i wyjaśnienie projektów w folderze oraz harmonogramach, które zostaną opracowane i podane na dzień 12.09.2023. Większość projektów realizowanych jest w oparciu o codzienne zajęcia z podstawy programowej. Zajęcia kulinarne, laboratorium przedszkolaka, Młode Wilki, Sportlandia, Badminton, robotyka i kodowanie, Artlandia, rok przedszkolaka, Palcem po mapie, Ekorok, zajęcia teatralne, taneczne, senspolastyka. Oczywiście karate i rytmika. Planujemy też wycieczki i zajęcia w terenie.

Projekty są realizowane tak aby zawsze był czas na zabawę dowolną, wyjście dzieci na powietrze.

 1. Fundusz Rady Rodziców. Opłata obowiązkowa.

 2. Ubezpieczenie istnieje możliwość ubezpieczenia dziecka – kwoty i regulaminy podamy do końca września.

 3. Dodatkowe zajęcia z angielskiego i szachy. Zapisy do 20.09.2023. Po ustaleniu chętnych podamy szczegóły.

 4. Zajęcia poza czesnym – dodatkowo płatne. Basen – damy znać po ustaleniu szczegółów.

 5. Hokej – zajęcia na lodowisku dla dzieci. Zapisy w placówkach. Dzieci muszą być w miarę samodzielne i nie bać się jeździć na łyżwach. Akceptacji kandydatów dokonuje trener. Rodzice będą zapisanych będą proszeni o udział w zajęciach (do tej pory hokej był w środy i piątki o 12:00 i rodzice czekali na lodowisku na grupy aby pomóc w ubieraniu oraz potem rozbieraniu dzieci).

 6. Tenis - dodatkowo płatne. Damy znać po ustaleniu szczegółów. Na tę chwilę wiadomo że zajęcia będą od października, godzina ich rozpoczęcia określona jest na ok 15:00. Miesięczny koszt zajęć z instruktorem w grupie do 10 osób wraz z dowozem to koszt około 160 zł (w zależności od ilości dzieci z grupie). Odbiór dzieci ok 16:00 z kortu przez rodziców.

 

Z poważaniem Dyrekcja i Zespół Przedszkola „SportArt”

 

Organizacja pracy i kadra SportArt

P2 Batorego 65

nauczyciel Edyta Włodarczak – kierownik

nauczyciel Natalia Szweda

wice dyrektor, logopeda, pedagog specjalny - Anna Skiba

pomoce nauczyciela:

-Mariola Sitkowska

-Katarzyna Wieczorek 

 

P3 Arctowskiego 3

 kierownik - Monika Pałka

 nauczyciel- Monika Filipowicz 

nauczyciel, katecheta-  Paulina Zaborowska

nauczyciel angielskiego, wychowawca - Ewa Dróżdż

nauczyciel - Marlena Sajewicz

pomoce nauczyciela:

Katarzyna Kozankiewicz

Barbara Opic

Krystyna Loska

 

P4 Ziębia 17

 kierownik, terapeuta, nauczyciel - Sylwia Kamieńczyk

nauczyciel, katecheta - Patrycja Termin

nauczyciel, instruktor tańca- Piotr Korlatowicz

 

pomoce nauczyciela:

Katarzyna Pilszek

Nina Grabowska

 

P5 Moniuszki 2

 kierownik, wice dyrektor - Monika Banasik 

 nauczyciel- Daria Hirsekorn-Sala

 nauczyciel angielskiego, wychowawca- Magdalena Grabowska

nauczyciel - Edyta Urban- Łój

 

pomoce nauczyciela:

- Patrycja Toporek

- Klaudia Ćwiklińska

-Helena  Sovykowlaenko

 

P6 Budowlanych 156

 kierownik - Joanna Cichoń

nauczyciel - Paulina Sroczyńska

 nauczyciel - Katarzyna Dróżdż

nauczyciel - Marcelia Mocniak

pomoce nauczyciela:

-Kinga Drabik- kierownik

-Natalia Urdzoń  

 

 

P7 Niepodległości 32

 kierownik -Ewelina Jarosz

 nauczyciel, wice dyrektor -  Magdalen Bielesz

 nauczyciel - Jadwiga Brandys

nauczyciel - Anna Dyrska

nauczyciel, pedagog specjalny - Dawid Kołodziejczyk

pomoce nauczyciela:

 - Natalia Kobiałka

- Bożena Danielczyk

- Laura Płaskonka

 

P8 Borowa 138 

 kierownik, nauczyciel angielskiego - Karolina Wajda

nauczyciel - Agnieszka Walczysko-Grodoń

 nauczyciel - Natalia Duda

nauczyciel - Magdalena Kurzeja

pomoce nauczyciela:

- Edyta Margas

-Anna Dziedzic

- Agnieszka Erhat

P9 Armii Krajowej 1

wice dyrektor -  Patrycja Oprzondek

kierownik - Sylwia Cozac

 nauczyciel - Irena Kroczek

 nauczyciel-  Kamila Nowak

nauczyciel-  Kinga Kwarciak

nauczyciel- Joanna Ziębińska

pomoce nauczyciela:

- Natalia Gwioździowska

- Klaudia Galmach

- Barbara Jaworska

- Katarzyna Staniczek

- Grażyna Bula

Dyrektor, pedagog specjalny - Paweł Janas

Dyrektor Pedagogiczny, pedagog specjalny, logopeda- Iwona Porembska

Wicedyrektor, pedagog specjalny, logopeda- Anna Skiba 

Karta zgłoszenia dziecka, którą należy dostarczyć w pierwszym dniu dziecka w przedszkolu

Zgody 2023/2024

 

KONTAKT 

 

Wszelkie informacje podane zostaną na stronie internetowej www.przedszkolesportart.pl i www.zlobeksportart.pl

 

Maile i numery telefonów przedszkolne:

 

SPORTART                                32 7497 333

P2@przedszkolesportart.pl                              533 327 710

P3@przedszkolesportart.pl                              733 736 133

P4@przedszkolesportart.pl                              570 736 594

P5@przedszkolesportart.pl                               733 005 274

P6@przedszkolesportart.pl                              536 994 333

P7@przedszkolesportart.pl                              533 327 717

P8@przedszkolesportart.pl                               519 142 980

P9@przedszkolesportart.pl                                 792391202

                                                                                  

biuro@przedszkolesportart.pl                         32 7497 333

 

Prosimy o zaglądanie również na stronę facebook przedszkolny (główny profil) @PrzedszkoleSportArt     i     @ZlobekIntegraSportArt

 

 

                                                           Dyrekcja  Żłobka i Przedszkola SportArt

bottom of page